nieuws beweegbare bruggen

NTA voor beweegbare bruggen gelanceerd

De eerste Nederlandse Technische Afspraak (NTA) voor IFD-bouw beweegbare bruggen is gelanceerd.  ipv Delft is een van de experts uit de GWW-sector die heeft meegedacht over de invulling van de NTA.

IFD beweegbare bruggen

IFD staat voor Industrieel, Flexibel, Demontabel: werken met gestandaardiseerde interfaces die fabrieksmatig zijn geproduceerd, snel aangebracht kunnen worden en geschikt zijn voor hergebruik. Door via de IFD-principes te ontwerpen, kunnen beweegbare bruggen voortaan goedkoper, sneller en met minder bouwhinder gerealiseerd worden. De focus ligt hierbij op de verbindingen, zodat het ook met IFD bruggen mogelijk is unieke ontwerpen te maken die qua architectuur en functionaliteit zijn afgestemd op de locatie.
De NTA is tot stand gekomen door samenwerking van opdrachtgevers, bouwbedrijven, beheerders, constructeurs, ingenieursbureaus en de NEN. Kijk voor meer informatie op: www.ifdindegww.nl

ander nieuws over infra-projecten:

opening unieke houten loopbrug als opgetild park in Zwolle

Het is zover! De Passerelle Zwolle, een indrukwekkende houten brug over het spoor bij station Zwolle, wordt op 5 en 6 september feestelijk geopend. Ontworpen als opgetilde straat: met bomen, uiteenlopende beplanting en volop zitgelegenheid. Bekijk hier het uitgebreide programma dat de stad ter ere van de brug heeft samengesteld.

Rozemarijnbrug centrum Delft geplaatst

Pal in het centrum van Delft is vandaag de nieuwe fietsbrug aan het Achterom geplaatst. Vanwege de beperkte bouwruimte  ging er veel voorbereiding en planning vooraf aan de plaatsing. Nu de Rozemarijnbrug eenmaal ligt, zal het verkeer er binnen enkele weken al gebruik van kunnen maken.

Hollandse Brug in Colombia

In Colombia ligt sinds kort een exemplaar van onze standaard beweegbare brug. In samenwerking met SPIE pasten we het gestandaardiseerde ontwerp van de Hollandse Brug aan voor vervoer in zeecontainers. De stalen brug is zodoende in Nederland gemaakt en in Colombia als bouwpakket in elkaar gezet en op de betonnen onderbouw geplaatst.

brug met niet-identieke leuningen: fietsbrug Amstelkwartier geplaatst

Sinds juli 2021 is het een terugkerend thema bij nagenoeg elke te realiseren fiets- en voetgangersbrug: de hoogte van de leuning. Voor de brug in het Amstelkwartier in Amsterdam kozen we een niet-standaard oplossing: twee verschillende leuningen! Benieuwd geworden? De brug zelf is ook zeker de moeite waard.