nieuws

Noordwaard onder water!

Voor het eerst sinds de afronding van het project ontpoldering Noordwaard in 2015 staat de Noordwaardpolder in de Biesbosch helemaal onder water. Dit levert spectaculaire beelden op van de bruggen en gemalen, die doen waar ze voor ontworpen zijn: bij hoogwater ruimte geven aan de Merwede en de hoofdroutes bereikbaar houden.

ander nieuws over infra-projecten:

NIEUW: presentatieboek Integraal Ontwerpen

Soms is een boekje handiger dan een website. Daarom bundelden we een selectie van onze recente projecten in het presentatieboek Integraal Ontwerpen. Het geeft een goed beeld van de breedte van onze werkzaamheden en toont per werkveld meerdere projecten, in woord en beeld.

Houten verkeersbruggen: het kan!

Onze duurzaamheidsexpert Ronald Rozemeijer ging onlangs met Mobilis, Heko Spanten en ingenieursbureau Miebach op studiereis naar de Alpenlanden. Hij bezocht diverse houten en hybride hout-betonbruggen om inspiratie en kennis op te doen voor het gezamenlijk ontwikkelde Viaductbehout, een modulair systeem voor hout-beton verkeersbruggen. Benieuwd naar de belangrijkste lessen uit de Alpenlanden? Lees het verslag op ons kennisblog.

bouw fietsbrug Borgharen gegund

Voor de gemeente Maastricht ontwierpen we een 140 meter lange fietsbrug over de Grensmaas nabij de stuw van Borgharen. Onlangs is de bouw ervan gegund aan Van den Biggelaar Grond- en waterbouw en Hollandia Infra.

gewonnen tender: verkeersbrug Galapagos – Vattenfall Oegstgeest

In opdracht van de Universiteit Leiden gaan we het ontwerp verzorgen voor een verkeersbrug aan de Willem Einthovenstraat in Oegstgeest. De nieuwe brug vormt de toegang tot het in aanbouw zijnde Warmte Overslag Station van Vattenfall en maakt tevens deel uit van het fietspad tussen de Robert Boyleweg en de Willem Einthovenstraat. De winnaar van de uitgeschreven tender werd bepaald op basis van prijs en plan van aanpak.